KLİNİK PSİKOLOG

BUKET EMANET

İlk lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Sosyoloji alanında tamamlamıştır. Lisansının son yılında başörtülü bireylerin eş seçimleri ve ayrımcılık konu iki bitirme tezi yazmıştır. Mezun olduktan Üsküdar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü burslu olarak kazanmış ve Psikoloji bölümünden başarı onur belgesiyle mezun olmuştur.

Beykent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.  

Yüksek lisansın ilk yılında “Yetişkinlerde İlişkide Bağlanma Stilleriyle Romantik İlişki Obsesyon ve Kompulsiyonları Arasındaki İlişki” ve “İş Yaşam Dengesi Kurmada Sorun Yaşamanın Yordayıcıları Olarak İşkoliklik ve Öz Şefkat Eksikliği” adlı iki bilimsel araştırma yürütmüş ve makaleye dönüştürmüştür.

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilmektedir.

Aile Danışmanlığı, Çift ve Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, Ölüm ve Yas Terapisi, Psikolojik İlk Yardım, Oyun Terapisi, Flial Terapi, Sanat Terapisi, Masal Terapi, Kum Tepsisi Terapisi, Çocuk Resimleri Analizi gibi eğitimler almış; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Aktarım Odaklı Terapi, Motivasyonel Görüşme, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Transaksiyonel Analiz, EMDR gibi terapi yönelimleriyle donanmıştır. MMPI, Beck, TAT vb. Yetişkin Testleri ve Projektif Çocuk Testleri üzerine eğitimlerini tamamlamış olup;

Yorum Psikoloji’de  terapilerine devam etmektedir.