Merve Şahin, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden ve Stratejik Halkla İlişkiler yönetimi yandal programından onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.
Lisans hayatı boyunca üniversite bünyesinde çeşitli birimlerde asistan olarak çalışmış aynı zamanda okulun psikoloji kulübünde iki sene yönetim kurulunda yer almış bunun bir senesinde kulübün başkanlığını yürütmüştür. Klinik alanda deneyim edinebilmek adına, çeşitli kliniklerde yetişkinler ve çocuklar üzerinde gözlem yapmıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi Aile Çalışmaları Birimi’nde çocuklar ve ebeveynlik üzerine çıkarılan dergilerde ve Instagram hesabında çeşitli konular üzerine içerik üretmiştir.
Bir yandan klinik psikoloji yüksek lisans programlarına hazırlanırken bir yandan da Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Hala çeşitli ekollerde ve alanlarda eğitim almaya devam etmektedir.
Çölyak Vakfı’nın yönetim kurulunda psikolog olarak çalışmaktadır. Vakıf bünyesinde, toplumda dezavantajlı grup olarak görülen çölyak hastalığı özelinde genetik hastalıkların farklı yaş grubu üzerindeki psikolojik etkileri ve olası travmaların yetişkin yaşantılarına yansımaları üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Yorum Psikoloji ailesinde psikolog olarak çalışmaya ve içerik ekibinde içerik üretmeye devam etmektedir.