Simay Günay, 2019 yılında koçluk eğitimini ve sınavını başarı ile tamamlayarak öğrenci koçluğu sertifikasını International Coach Federation (ICF) onaylı olarak Perfect Mind Coach Akademi’den almıştır. 2019 yılından beri aktif olarak öğrenci koçluğu yapmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek onur öğrencisi olarak Psikoloji lisans son sınıf eğitimine devam etmektedir. Eğitim hayatı boyunca çeşitli gönüllülük projelerinde yer almıştır ve bu projeler kapsamında lise sınavına hazırlanan çocuklarla çalışma fırsatı yakalamıştır.

Yorum Psikoloji içerik üreticileri ekibinde yer alarak çok sayıda çocuk hikayesi yapmıştır ve halen içerik üretmeye devam etmektedir.
Üniversitesinin Psikoloji Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak düzenlenen etkinliklere katkı sağlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Aile Çalışmaları Birimi’nde üye olduğu süre zarfında çocuklar ve ailelerine yönelik çıkartılan dergilerde; çocukta kaygı, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, bağlanma ve duygu düzenleme konularında yazmış ve instagram hesabına içerik üretmiştir. Bunların yanı sıra Psikiyatri Hastanelerine gönüllü stajyerlik yapmış ve çeşitli eğitimler almıştır. İki yıldır Yorum Psikoloji ailesi’nde Asistan Psikolog ve Öğrenci Koçu olarak çalışmaya ve Klinik Psikolog Yasemin Meriç Kazdal’dan vaka süpervizyonları almaya devam etmektedir.

MMPI ve Çocuk Değerlendirme Testleri uygulayıcısıdır.