Simay Günay, Bahçeşehir Üniversitesi’nden yüksek onur öğrencisi olarak Psikoloji lisansından mezun olmuştur. Klinik Psikoloji uzmanlık yüksek lisans eğitimini Erasmus Üniversitesi Rotterdam’dan almıştır. ve tez aşamasındadır. 2019 yılında koçluk eğitimini ve sınavını başarı ile tamamlayarak öğrenci koçluğu sertifikasını International Coach Federation (ICF) onaylı olarak Perfect Mind Coach Akademi’den almıştır. 2019 yılından beri aktif olarak öğrenci koçluğu yapmaktadır. Eğitim hayatı boyunca çeşitli gönüllülük projelerinde yer almıştır ve bu projeler kapsamında lise sınavına hazırlanan çocuklarla, doğal afetlerden etkilenen kişilerle çalışma fırsatı yakalamıştır.

Yorum Psikoloji içerik üreticileri ekibinde yer alarak çok sayıda çocuk hikayesi yazmıştır ve halen içerik üretmeye devam etmektedir.
Üniversitesinin Psikoloji Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak düzenlenen etkinliklere katkı sağlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Aile Çalışmaları Birimi’nde üye olduğu süre zarfında çocuklar ve ailelerine yönelik çıkartılan dergilerde; çocukta kaygı, sınav kaygısı, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, bağlanma ve duygu düzenleme konularında yazmış ve instagram hesabına içerik üretmiştir. Bunların yanı sıra psikiyatri hastanelerinde gönüllü stajyerlik yapmış ve çeşitli eğitimler almıştır. Yorum Psikoloji Ailesi’nde Klinik Psikolog ve Öğrenci Koçu olarak çalışmaya ve Klinik Psikolog Yasemin Meriç Kazdal’dan vaka süpervizyonları almaya devam etmektedir.

Bireysel seanslarını, Türkçe veya İngilizce olarak, dinamik psikoterapi ve bilişsel davranışçı terapi yöntemleri ile sürdürmektedir.

MMPI ve Çocuk Değerlendirme Testleri uygulayıcısıdır.
Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesidir.